علی علیه السلام و ارتباط با زنان و دختران

پنجشنبه 18 مهر 1392 01:32 ب.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: ائمه اطهار علیم السلام ،
چگونگی ارتباط داشتن با زنها و دخترهای نامحرم در جامعه، یكی از معضلات امروز ما جوانها است. بخاطر اینكه نه الگوی مناسبی در مورد آ‌ن ارائه شده و نه دیدگاه دین در مورد آن به خوبی مشخص و تبیین شده است. تازه، تندروی ها و كج رویهای گروهها و طبقات گوناگون در مرحله عمل را هم به آن اضافه كن.

-         اگر به سیره امیرالمؤمنین دقت كنی،‌می بینی كه حضرت علی (ع) در سنین جوانی با زنان سالخورده اسلام سلام و احوالپرسی می نمود ولی با دختران و زنان جوان نه! حتی سلام هم نمی كرد. در حالیكه پیامبر در همان زمان با زنان و دختران هم سلام و احوالپرسی می كردند. چون زمانی كه علی (ع) 20 ساله و درعنفوان جوانی چنین عمل می نمود، پیامبر اكرم (ص) قریب 50 سال از عمر شریفشان می گذشت بنابراین از آنجا كه احتمال پیش آمدن گناه دست كم برای طرف مقابل دور از ذهن نبود،‌علی (ع) این تربیت شده مكتب پیامبر به عنوان یك جوان سعی داشت مسائل ارتباطی و حدود بین دختر و پسر یا به عبارتی زن و مرد را مراعات كند. هر چند وجود نازنین آن حضرت مبرا و پاكیزه از هر گونه آلودگی بود.

از طرفی پیامبر سه دختر جوان به نامهای زینب، ام كلثوم و فاطمه در خانه داشتند. حضرت علی (ع) با اینكه از كودكی به این خانه رفت و آمد داشتند،‌ اما در این رفت و آمدها نهایت دقت را به عمل می آوردند. در حالیكه همین علی (ع) در دوران خلافتش، وقتی كه حدود 60 سال سن داشت و همسر شهیدی را نیازمند كمك دید، به یاری او شتافت.

 پس در ارتباط با افراد نامحرم ،‌چیزی كه بیش از عوامل دیگر اهمیت دارد

نیت و انگیزه طرفین و از همه مهمتر عدم امكان وجود مفسده درا ین ارتباط برای هر دو نفر است!

یاری رساندن به نیازمند و در طلب رضای خدا آنهم در حد ضرورت مطلوب است و لیكن این سیره جدای از بهانه جویی برای آشنایی و استمتاعات و لذت جویی و هرگونه آلودگی دیگر است.

به راستی كه كسی چون حضرت علی (ع)، در سنین جوانی اش و در ریزترین حركات و رفتارهایش بهترین الگوی نسل جوان ماست.
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 18 مهر 1392 01:33 ب.ظ

صدقه كتاب

چهارشنبه 17 مهر 1392 02:35 ب.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: امام خامنه ای ،

آقا در حال مطالعه-کتابستان

«اگر کتابخوانى فرهنگ رایج شد و در بین مردم ما جا بیفتد، آن وقت کسانى پیدا مى‌شوند که «صدقه‌ى کتاب» درست می کنند. شما ببینید چقدر روضه‌خوانى مى‌شود! چقدر احسان مى‌شود! چقدر به ایتام کمک مى‌شود! چقدر پول و جنس و پارچه و اینها داده مى‌شود! آیا به همین نسبت، کتاب هم داده می‌شود؟ به همین نسبت پول براى چاپ کتاب داده مى‌شود؟! خیلى کم. حالا یک وقتی در گذشته، زمانى، کسانى از تجار و بازاری هاى مومن پیدا مى‌شدند؛ فرضا کتابى چاپ مى‌کردند و مجانى به طلاب مى‌دادند. قبلا در حد معدودى، این کارها معمول بود؛ اما الان این کارها نمی شود، این کارها کم است. خوب شماها روشنفکرید و به اهمیت این کار آگاهید، این را ترویج کنید.»

  • * 74/02/18
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: صدقه كتاب ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 مهر 1392 02:37 ب.ظ

مردانی که برای "مرگ بر آمریکا" جنگیدند

چهارشنبه 17 مهر 1392 09:12 ق.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: شهداء ،
به گزارش جهان نیوز، ۱۶ مهر ماه ۱۳۶۶، روز مصافِ فرزندان خمینی با ناوگان شیطانِ بزرگ در خلیج فارس بود. پاسدارانِ "ناوگروه امیرالمومنین(ع)" در نبردی نابرابر با نیروی دریایی تا بن دندان مسلح آمریکا در خلیج فارس، یک بالگرد آمریکایی را هدف قرار دادند. در جریان این رویارویی، هفت رزمنده سپاه اسلام نیز شربت شهادت نوشیدند. مردانی که شعار "مرگ بر آمریکا" با خون پاکشان، در تاریخ این سرزمین، برای همیشه به ثبت رسید.

پوستری که تصویر آن را می بینید، مدت کوتاهی پس از "عملیات ۱۶ مهر"، به یاد شهدای این عملیات، توسط سپاه پاسداران به چاپ رسید که نام و تصاویر تمامی آنان و همچنین طرح هایی از عملیات انجام شده و اسلحه به کار رفته در آن(موشک انداز "استینگر") نیز در پوستر درج شده است.

شادی ارواح مطهر شهدای "عملیات ۱۶ مهر" صلواتدیدگاه ها : () 
برچسب ها: مرگ بر آمریكا ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 مهر 1392 09:13 ق.ظ

نماز اول وقت

چهارشنبه 17 مهر 1392 09:07 ق.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: امام خامنه ای ،


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 مهر 1392 09:08 ق.ظ

پس از “مرگ بر آمریکا” نوبت به “مرگ بر ضدولایت فقیه” رسید

چهارشنبه 17 مهر 1392 08:58 ق.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی

هاشمی رفسنجانی دست‌بردار نیست/ پس از “مرگ بر آمریکا” نوبت به “مرگ بر ضدولایت فقیه” رسید

هاشمی رفسنجانی که چندی قبل با دروغ بستن به امام خمینی(ره) مبنی بر حذف شعار “مرگ بر آمریکا” واکنش‌های زیادی را برانگیخت، روز گذشته نیز با انتشار خاطره‌ای بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی هاشمی رفسنجانی، موافقت امام خمینی(ره) را با حذف شعار “مرگ بر ضد ولایت فقیه” اعلام کرد.

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی بر روی آن کلیک نمایید

در این خاطره آمده است:

«عصر احمدآقا آمد و نوار سخنان‌ آقای‌ [آیت‌الله‌ العظمی‌ محمدرضا]گلپایگانی‌را آورد و گوش‌ دادیم‌. به‌ شعار ”مرگ‌ بر ضد ولایت‌ فقیه“ اعتراض‌ دارند و از مجلس‌ می‌خواهد که‌ در تشخیص‌ ضرورت‌ و موضوعات‌ احکام‌ ثانویه‌، دقت‌ و وسواس‌ داشته‌ باشد، ولی‌ با خضوع‌ و احترام‌صحبت‌ کرده‌اند. من‌ هم‌ در نمازجمعه‌ از ایشان‌ تشکر کردم‌. قرار شد با مشورت‌ با امام‌ سخنان‌ایشان‌ پخش‌ شود.احمد آقا اطلاع‌ داد که‌ امام‌ موافقند.»
دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 مهر 1392 08:59 ق.ظ

ذوق زدگی روزنامه‌های اصلاح‌طلب از مذاكره با آمریكا

سه شنبه 16 مهر 1392 10:05 ب.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی

ذوق زدگی روزنامه های اصلاح طلب و دولتی از برقراری رابطه با آمریکا!
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: کاریکاتور ،
آخرین ویرایش: - -

همه گزینه ها روی میز قرار داره!

سه شنبه 16 مهر 1392 05:47 ب.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: مسائل روز ،

 
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: كاریكاتور ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 16 مهر 1392 05:48 ب.ظ

تصویر امام خامنه ای در کنار لشکر خوبان

سه شنبه 16 مهر 1392 05:32 ب.ظ

نویسنده : مصطفی مومنی
ارسال شده در: امام خامنه ای ،

 خبرگزاری فارس-  سال 1367 و پس از عملیات مرصاد، زمزمه‌هایی در لشکر 31 عاشورا به‌وجود آمد که احتمال دارد آقای خامنه‌ای، رئیس‌جمهور وقت به پادگان لشکر بیایند. پادگان لشکر 31 عاشورا در 15 کیلومتری دزفول قرار داشت؛ پادگانی که مهندسی ساخت آن را شهید مهدی باکری انجام داده بود. من داشتم به پادگان فرماندهی می‌رفتم که متوجه شدم مجموعه ماشین‌هایی وارد لشکر شدند. سرعت را کم کردم تا غبار جاده بخوابد و ماشین‌ها بتوانند از ما سبقت بگیرند. از آینه نگاه می‌کردم که متوجه شدم در ماشین اولی آقای خامنه‌ای نشسته‌اند. من راهنما زدم که بفرمایید جلو؛ آقا قبول نکردند و اشاره کردند که به مسیر خود ادامه بدهیم. بعد که به محل پادگان فرماندهی رسیدیم، خدمت آقا رفتیم و سلام و احوال‌پرسی کردیم.

 

به فرمانده‌ی گردان ما خبر دادند که امشب با توجه به حضور آقای خامنه‌ای، بچه‌های رده‌های بالای فرماندهی برای جلسه به حسینیه‌ی فرماندهی بیایند. من هم با دوربینم رفتم. وارد حسینیه که شدم، دیدم آقا نشسته‌اند و در کنار ایشان هم سرلشکر سلیمی حضور دارد. دو روز به تاسوعای حسینی مانده بود. شام را خوردیم و بعد از آن مراسم عزاداری شروع شد. بچه‌ها کنار آقا حلقه‌ی عزاداری تشکیل دادند و شروع به سینه‌زنی کردند. آقا هم سینه‌زنی می‌کردند که من از این لحظات چند عکس گرفتم.

پس از اتمام عزاداری آقا یک مقداری درباره‌ی سیره و تاریخ اهل بیت علیهم‌السلام صحبت کردند و گفتند که من از این عزاداری سیر نشدم. فرمودند: من می‌روم منطقه و اگر فرصت شد، روز تاسوعا برمی‌گردم. روز تاسوعا ایشان مجدداً به پادگان شهید باکری برگشتند.

منبع: khamenei.ir
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: لشكر خوبان ، امام خامنه ای ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 16 مهر 1392 05:35 ب.ظساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو